İnstagram Unfollow Yapma

Instagram kullanan bireyler arasında en popüler aktivitelerden biride takibe takip yapmaktır. Yani karşılıklı takipleşerek birbirlerinin takipçi sayısını artırmaya çalışan milyonlarca instagram kullanıcısı, bu sayede popüler olmaya ve paylaşımlarını daha fazla kişiye ulaştırmaya çalışmaktadırlar.

Fakat bazı kullanıcılar bu karşılıklı fayda sağlayan sistemde oyunbozanlık yapıp, işlemin gerçekleşmesinin ardından karşı taraftan takibini çekmektedir. Bu tür kullanıcıları tespit edip onlardan takibi çekmeye de unfollow yapma adını veriyoruz.
Instagram Unfollow yapabilmek için kimlerin sizi takip listesinden çıkardığını tespit edebilmeniz gerekiyor. Ayrıca bu işi kolaylaştırmak için Instagram Takip Etmeyenleri görme uygulamaları mevcuttur.

Bu uygulamalardan bir kısmı ücretli hizmet vermesine rağmen Instagram ücretsiz unfollow yapmanızı sağlayan uygulamalarda mevcuttur. Bu uygulamaları telefonunuza indirdikten sonra mevcut ınstagram hesabınızı bu uygulamaya bağlamanız yeterlidir.
Daha sonra uygulamayı takip ederek kimlerin sizi takip listesinden çıkardığını görebilir, sizde onlardan takibinizi geri çekebilirsiniz.

Bu sayede artık kötü kullanıcıları veya takipleşelim diyerek sizin takip etmenizi isteyen kullanıcıların niyetlerini anlamış olacak ve ona göre sizde takibinizi geri çekebileceksiniz. Aynı zamanda takipçi sayılarını artırmak isteyenler için de bu uygulamaların farklı özellikleri bulunmaktadır.

Yine bu uygulama da beyaz listeler adı verilen kısımlar bulunmakta ve sizi takip etmeyen ama sizin bilerek ve isteyerek takip ettiğiniz kullanıcıları bu kısma koyabilirsiniz. Bu sayede takibinizi çekmek istemediğini kişileri de görebilir ve onları bu işten saf dışı bırakabilirsiniz.