Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı en popüler görsel paylaşım platformlarından biri olan Instagram’ın yeni özelliği olan Anket sistemi, güncellemenin gelmesiyle beraber birçok kişiyi heyecanlandırdı.
Fakat Instagramda nasıl anket yapılır diye ardı arkadaşı kesilmeyen birçok soruda beraberinde gelmiş durumda.

İnstagram’da anket yapabilmek için öncelikle hikâye kısmına geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra anket yapacağınız konuyla alakalı bir resim çekmeniz yeterli olacaktır.
Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sağ üst köşede bulunan gülen surat simgesine tıklayarak anket oluşturma işlemini başlatabilirsiniz. Bu kısımda karşınıza soru sor kısmı gelecek ve sizden buraya ankette kullanıcılara sormanız gereken soruyu girmeniz gerekecektir.

Arından alt kısımda bulunan cevaplar kısmında ise kullanıcılarınıza yapacağınız anket de soracağınız soruları belirtmeniz gerekiyor. Arından bu kısmı da doldurarak ınstagram anket yapma işlemini bitirmiş oluyorsunuz.
Daha sonrasında anketiniz hikâye kısmınızda yayınlanıyor ve sonuçları kullanıcıların katılım oranlarına ve cevap verdikleri şıklara göre belirleniyor.

Bu sosyal platformu aktif kullanan bireyler için oldukça cezbedici bir özellik olan anket sistemi, yeni bir sistem olmasına rağmen binlerce kişi tarafından anında kullanılmaya başlamıştır.
Ayrıca bu anket güncellemesiyle beraber yeni gelen özellikte resim yerine bir video çekerek de anketinizi takipçilerinize sunabiliriz ve onlara daha iyi bir şekilde hitap edebilirsiniz.
Ayrıca bu yeni güncelleme diğer sosyal medya platformları ile İnstagram arasında farkı ve kaliteyi bariz bir şekilde ortaya da koymuş oluyor.